Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Haberler

Haberler->Genel Ekonomi Haberleri->Borsadan ekonomiye 44.5 milyar aktı   
Borsadan ekonomiye 44.5 milyar aktı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Hüseyin Erkan, şu anda dünyada ve Türkiye’de likidite bolluğu bulunduğunu belirterek, “Konjonktür halka arzlara çok uygun” dedi.

İMKB’de düzenlenen “Halka Arz Seferberliği” toplantısında  İMKB’ca Türkiye ekonomisine bugüne kadar 44.5 milyar dolar kaynak sağlandığı, son 5 yılda sağlanan kaynağın yaklaşık 21.5 milyar dolar olduğu vurgunladı.  Türkiye’ye doğrudan yatırımların da üçte birinin İMKB’de işlem gören şirketler üzerinden geldiğini belirtti. İşlem gören şirket adedi açısından 16’ncı sırada olmanın iyi sonuç olmadığını vurgulandı.

TOBB: Borsada bedava para var

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kayıt dışılığı bitirmek için halka arzın en büyük mekanizma olduğunu belirterek, “Müthiş bir gayrimenkul stokumuz var ama pek çoğu tapusuz. Dünyanın en büyük altın stoklarından birine sahibiz ama yastık altında ve ekonomiye faydası olmuyor. Oysa borsa, ‘bedava kaynak’ yeri” dedi.Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Salı, 20 Ekim 2009 10:59, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it