Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Haberler

Haberler->Aktiviteler   
SİZİN SEÇTİĞİNİZ ŞARKILAR


Değerli Vakıf Üyelerimiz

Sizin de vakıf sitesinde, sizde iz bırakan, anısı olan, sevdiğiniz bir şarkının veya türkünün klibi olsun. Sitemizin Editörüne şarkının ve şarkıcının ismini özel mesaj veya mail yoluyla gönderip, ilgili şarkının sizin adınıza yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Talep ettiğiniz bu şarkıları, eşinize, dostunuza veya diğer sevdiklerinize ithaf edebilir, anılarınızı sitemiz üzerinden diğer vakıf üyeleriyle paylaşabilirsiniz.


...


Gönderen Editör, Çarşamba, 11 Nisan 2007 17:15, Yorumlar(1), Hepsini Oku
Bakırköy Belediyesinden Bayanlara İnternet Okur-Yazarlığı Kursu

 Bakırköy Belediyesi, Bakırköy Yerel Gündem-21 Kadın Meclisi ve Netron Bilişim Akademisi işbirliği Bakırköylü bayanların katılabileceği “İnternet Okur-Yazarlığı Kursu” başlatılıyor.

Bakırköy Belediyesi ve Bakırköy Yerel Gündem- 21 Kadın Meclisi tarafından Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde Bakırköy’deki devlet ve özel okullarının okul aile birliği yöneticilerinin katıldığı toplantıda konuşan Bakırköy YG-21 Kadın Meclisi Başkanı Meltem Ünal Erzen çağın bir gerekliliği olan internet kullanımının öğretilmesi için “İnternet Okur-Yazarlığı Kursu”nun 26 Şubat tarihinden itibaren başlayacağını ve BAKKART’ ı olan 18 yaş üstü bayanlara ücretsiz eğitim verileceğini müjdeledi.

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’ in de iştirak ettiği kahvaltılı toplantıda konuşan Meltem Ünal Erzen verilecek eğitimin temel bilgisayar kullanımı, internet üzerine merak edilenler ve e-posta kullanımı üzerinde olacağını belirterek, "Projede amaçlanan 18 yaş üstü bayanlara, çağın gerekliliği olan internet kullanımını öğretmektir. Böylece bayanlar da diğer bayanlar ve kadın gruplarıyla iletişim kurabilecek, bir haberleşme ağı içinde olabilecek, kendilerini geliştirebilecek ve bu öğrendikleri beceriyi ekonomik ve politik süreçlerde de etkin katılım şeklinde kullanabilecektir. Baş döndürücü bir hızla gelişmekte olan bilişim teknolojilerinden bayanlarımızın da en üst düzeyde faydalanması gerekmektedir. Son zamanlarda mahalle aralarında mantar gibi türeyen internet cafelerin, genelde gençlerin ilgi gösterdiği sohbet ve oyun alanı olmaktan öte geçemediği görülmektedir. Erkeklerin rağbet ettiği bu mekanlara kadınlar girmemektedir. Bu nedenle kadınlarımızın teknolojiden faydalanamadıkları gibi kulaktan dolma bilgilerle haberdar olabilmektedir. NetronBilişim Akademisi ve Bakırköy Belediyesi işbirliği ile sosyal sorumluluk bilinci içinde Bu kursları başlatıyoruz" dedi.

Bakırköy Kadın Meclisi Başkanı Erzen 26 şubatta başlayacak olan kursların 10 saat süreceğini, kursu başarıyla tamamlayanlara sertifika verileceğini ve 18 yaş üstü BAKKART’ı olan bayanların ücretsiz olarak kursa katılabileceğini sözlerine ekledi. Erzen, ayrıca Bakırköylü en son kadının internet öğrenmesine kadar da kursların devam edeceğini belirtti.

Meltem Ünal Erzen, 444 0 638 ve 465 1002 numaralı telefonlardan da ayrıntılı bilgi alınabileceğini ekleyerek sözlerini tamamladı.
...


Gönderen Editör, Çarşamba, 21 Mart 2007 18:23, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it