Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Haberler

Haberler->Genel Haberler->Yargıtay'ın yeni Başkanı Anıt Kabiri ziyaret etti.   
Yargıtay'ın yeni Başkanı Anıt Kabiri ziyaret etti.

Yargıtay Başkanlığı'na seçilen Hasan Gerçeker, Yargıtay üyeleriyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Yargıtay'da daha önceki yıllarda seçilen başkanın Anıtkabir ziyaretine, daire başkanları, üyeler ve tetkik hakimleri katılmıyordu. 

Hasan Gerçeker'in başkanlığa seçilmesi dolayısıyla gerçekleştirilen Anıtkabir ziyaretine, Yargıtay Genel Sekreteri Ahmet Ceylani Tuğrul'un yanı sıra Yargıtay Daire Başkanları, üyeler ve tetkik hakimleri katıldı. Heyet Anıtkabir'e, üzerlerinde cüppelerle Arslanlı Yol'dan yürüyerek geldi. Gerçeker, heyet adına Ulu Önder Atatürk'ün kabrine çelenk koydu, ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Gerçeker, deftere şunları yazdı: ''Büyük Atatürk; Yargıtay Birinci Başkanı seçilmem nedeniyle huzurundayım. Kurduğun Cumhuriyet'in ilk ve inkılaplarının takipçisi Yargıtay, ülkemizin, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ilerlemesi yolunda her türlü çabayı sürdürecektir. Değişen dünyada güç dengeleriyle birlikte ülkemizin de yer aldığı coğrafyada önemli olaylar gelişmektedir. Bu gelişmeler, ne denli olumsuzluğa ve gerginliğe sebebiyet verse de Türkiye Cumhuriyeti asla orta çağ karanlığına geri dönmeyecektir. Atam, Cumhuriyet'in kazanımlarının korunması yolunda Türk hakimlerine güveniniz. Yargıtay olarak, çizdiğin yoldan, öngördüğün hedeflerden ve ilkelerinden asla ödün vermeyeceğimizi bir kere daha belirtiyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.''
Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Perşembe, 07 Şubat 2008 18:54, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it