Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Haberler

Haberler->Güncel Haberler   
VAKIF BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

Türk Ticaret Bankası Munzam Sosyal Güvenlik Emekli ve Yardım Sandığı Vakıf Başkanı Celal  BALABANLI ve Başkan Yardımcısı Ali Rıza  ADAŞ'ın:

Türk Ticaret Bankası A.Ş.'nin 30.01.2012 tarihli Olağanüstü ve 06.04.2012 tarihli Olağan Genel Kurulları hakkında,

Munzam Vakfın sahibi bulunduğu Çamlıca ve Sarıyer'deki arsalar hakkında,

Sosyal Güvenlik Kurumu konusunda Avukatların;
Emekli Sandığımız tarafından eksik bağlanan maaşlar hakkında,
TBMM. tarafından onaylanan ancak uygulaması 2013 yılında yapılacak İntibak Yasası hakkında,

Açıklamaların yapıldığı bilgilendirme toplantısı 07.04.2012 Cumartesi günü Mecidiyeköy Kat Otopark Salonunda yapılmıştır.

Toplantıya ilişkin fotoğrafları görmek için tıklayınız...
...


Gönderen Burcu FIRAT, Pazartesi, 09 Nisan 2012 11:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku
EMEKLİ ZAM FAKLARINI ALABİLİR

Emekliler 2 bin lira zam farkı alabilir

(Kaynak  : 08.03.2011 Vatan Gazetesi ) 

Milyonlarca emekliye zam farklarını alma imkanı doğdu
<!-- --><!--|||-->
Emekliler 2 bin lira zam farkı alabilir 8 MİLYON SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Ocak 2003’te verilmesi gereken yüzde 3.25 ve Ocak 2006’daki yüzde 2.25’lik zamlar uygulanmadı. Bu konuyla ilgili olarak dava açanlar, verilmeyen zammı almaya başladı. Emekli Sandığı ile farkı kapatmak için verilen zam hayata geçmeyip açılan davalar da kazanılınca en düşük aylık alanın toplam 2 bin 113 lira alacağı doğdu.

Milyonlarca emekliye zam farklarını alma imkanı doğdu. Vergi uzmanı Ali Tezel’in verdiği bilgiye göre, SSK ve Bağ-Kur’un yaklaşık 8 milyon emeklisine 2003 ve 2006’da verilmesi gereken yüzde 3.25’lik ile yüzde 2.25’lik zam verilmedi diye dava açanlar kazanmaya başladı. Ancak emeklilerin bu tutarı alabilmeleri için ayrı ayrı dava açmaları gerekiyor. Taban aylık üzerinden bile hesaplansa emeklilere eksik ödemenin faturası 16 milyar liranın üzerine çıkıyor.

Tezel’in hesabı şöyle: “Dava açan SSK emeklisinin 2002 yılı Aralık ayı yaşlılık aylığı yüzde 3.25, 2006 yılı Aralık ayı yaşlılık aylığı da yüzde 2.25 oranlarında eksik zamlandırılmış ve eksik ödendi. 2003’te 332.05 lira emekli maaşı alan bir SSK’lıya, Kasım 2010’a kadar 2 bin 22 lira eksik ödeme yapıldı. Aralık 2010 ile Ocak 2011 de eklenince bu rakam 2 bin 113 lirayı buluyor. Davalıya SGK tarafından Kasım 2010’da ödenen aylık tutarı en son 719.96 lira. Eksik ödemeler eklendiğinde alması gereken aylık 750.67 lira olmalı. Torba Kanun ile kabul edilen Ocak 2011 için 60 lira zam rakamı eklendiğinde Ocak 2011 aylığı 813.07 lirayı buluyor.

‘Fark yansıtılır’ denildi

Kasım 2002 tarihli Resmi Gazete’de (Sayı: 24923) yayınlanan Bakanlar Kurulu’nun 2002/4847 sayılı kararına göre; “4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’nun geçici 4’üncü maddesine göre; 506 sayılı Kanunun ek 38’inci maddesine göre SSK’dan gelir, emekli ve diğer aylık almakta olanlara yapılan ödemeler ve 1479 sayılı Kanunun 36‘ncı maddesinin son fıkrasına göre Bağ-Kur tarafından ödenen emekli ve diğer aylıklarda 1/1/2002-31/12/2002 tarihleri arasındaki ile memur aylıklarında yapılan artış oranından kaynaklanacak fark, aralıkta hesaplanarak aylık ve ödemelere yansıtılır...” dendi.

Bir başka deyişle memurlar ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan zam farkının 2003 Ocak ayında telafi edilmesi kararı alındı. Ancak bu zam 2003 yılı Ocak ayında yapılmadı. 2002 yılında çıkan 2002/4847 sayılı kararnameye istinaden de Aralık 2002 yılı maaşına yüzde 3.25 zam yapılması gerekmekte iken, 4847 sayılı kararname yürürlükte iken bu yapılmamış. Sonrasında başka bir kararname ile yapılan Sosyal Destek Ödemesi gerekçe gösterilerek, 17/01/2003 tarihli ve 24996 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2003/5146 sayılı Bakanlar Kurulu kararına ek kararnamenin eki, kararnamenin 2’nci maddesiyle kaldırılmıştır ve yürürlük tarihi de yayım tarihidir. Bu sebeple, 2002/4847 sayılı Kararname gereğince yapılması gereken fark zam gerçekleşmedi.

Bugün maaşı 720 TL olan emeklinin gerçek maaşı aslında 750 TL olmalıydı

2002 yılında emekli olan Ahmet Amca SGK’dan 257 TL aylık alıyordu. 2003 yılı Mart’ında zamla birlikte maaşı 332 TL’ye çıktı. Ancak o dönemde memur aylıklarına yapılan artış oranından kaynaklanan yüzde 3.25’lik zam aylıklara yansıtılmadı. Eğer yansıtılsaydı Ahmet Amca 332 TL değil, 340.4 TL aylık alacaktı.

- 2005 yılına geldiğinde Ahmet Amca’nın eksik ve yanlış hesaplanan aylığı 449.76 TL’ye geldi. Oysa 476.66 TL olması gerekiyordu. Aynı şekilde 2005 yılının yüzde 2.25’lik zammı da aylığa eklenmeyince fark açıldı.

- 2005 zammının eklenmesiyle birlikte 449 TL’lik aylığın 495 TL olması gerekiyordu. Yani emekli Ahmet Amca, 2005’ten sonra alması gerekenden daha da az aylık almaya başladı.

- Tüm bu farklar alt alta konduğunda emekli Ahmet Amca’nın Şubat 2011’e kadar ödenmeyen maaşının toplamda 2 bin 113 TL’yi bulduğu hesaplandı.

- 2003’te her ay yaklaşık 8.35 kuruş eksik aylık alan Ahmet Amca’nın eksik maaşı 2004’te her ay için 13 TL’ye çıktı. Son olarak her ay için 30 TL’ye kadar yükseldi.


...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Salı, 08 Mart 2011 11:36, Yorumlar(1), Hepsini Oku
HIRSIZLARIN YENİ YÖNTEMLERİNE DİKKAT

Artık hırsızlar,  işlerini profesyonelliğe çevirmiş durumda, aman dikkat!!!

İşte yaşanmış olay


 

 
karı-koca evlerine döndüklerinde evin içinde bir yabancı görürler,bu kişi gayet şık bir takım elbise giymiş ve elinde telsiz olan birisidir. Karşılaşma anında yabancı, ev sahiplerine "Evinize hırsız girdiği yolunda komşularınız tarafından ihbar aldık, ben sivil polisim, evi kontrol etmeye geldim" der ve devam eder, "Beyefendi aşağıda sokağın köşesinde ekip otomuz var, vakit kaybetmeden siz ekip otosuna gidip şikayet dilekçesi doldurun.' der ve erkek hızla aşağıya iner. Yabancı adam, "Hanmefendi siz de zinet eşyası veya paranız varsa onlar kontrol edin" der, bayan hemen altınlarının bulunduğu yere gider ve sevinçle "neyse hala yerinde duruyorlar" demesiyle; yabancı bayanın kafasına ağır bir şeyle vurur. Yabancı da bayanın çıkardığı yerden altın, para, v.s.leri alıp hemen kaçar. Koca ekip otosunu bulamayıp evine geldiğinde karısının baygın,altınların da çalınmış olduğunu görür...
 

 

 
...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Salı, 09 Kasım 2010 11:37, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Domuz Gribi Tartışmaları

Bir televizyon programında bu hafta skandala dönüşen domuz gribi aşısı ve Türkiye’nin genel sağlık sıkıntıları masaya yatırıldı. Programa katılan profesörler, domuz gribinin normal mevsimsel gripten çok daha hafif olduğunu açıkladılar. Domuz gribinin öldürücü etkisinin normal gribin beşte biri kadar olduğunun altını çizen uzmanlar kendilerinin de aşı yaptırmayacaklarını kaydettiler. Programa Sağlık Bakanlığı Eski Müsteşarı Dr. Aytun Çıray, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Bülent Tıraş, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Ersin Tan ve Çankaya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Asım Kayaalp katıldılar.
Yeteri kadar denenmedi, etkileri bilinmiyor!
Prof. Dr. Aytun Çıray domuz gribi ile ilgili değerlendirmelerine yönetim boyutundaki yanlışlığı dile getirerek başladı. Halkın kafasının çelişkili beyanlarla karıştırıldığını söyleyen Çıray, olması gerekenin bilim insanlarının gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra yöneticileri uyarması olduğunu belirtti. Çıray, “Bakanlık yaptığı açıklamada beklenmeyen durumlar görülürse aşı uygulamalarını durduracağını açıkladı. Bu tip kana karışan ilaçları piyasaya sürmek için gerekli bir 6 aylık bekleme süresi vardır. Bu süre beklenmediği gibi domuz gribi aşısında yeteri kadar denek üzerinde deneme de yapılmamıştır. 42 milyon doz aşının tamamlanması neredeyse bir yıl sürer. O zamana kadar da olacak olan zaten olur” dedi. Dr. Çıray, grip aşılarının Dünya Sağlık Örgütü’nün çıkardığı risk haritasına göre hazırlandığını, o yıl dünyada yayılacak 10 çeşit grip virüsü varsa bunlardan en riskli olan 3-4 tanesine karşı aşılanmalar yapıldığını belirtti. Çıray, bu nedenle bir yıl uygulanan aşının başka bir yıl etkili olmayacağını söyledi. Çıray, “Türkiye’de her yıl mevsimsel grip nedeniyle 7 bin kişi ölür. Ama bunun için bir tepki göstermedik. Milletin tamamını aşılamaya kalkmadık. Domuz gribi mevsimsel gribin beşte biri kadar öldürücüdür. Daha fazla değil!” dedi. Aytun Çıray, aşıyla ilgili gerçeklerin ne olduğunun bilinmediğini ancak hükümetin tamamen iyi niyetle kendi paniklerinden böyle davranıyor olabileceğini de ifade etti.
İlaç şirketlerinin oyunu mu?
Çıray’ın bu sözleri üzerine Program sunucusu, “Dünyada bir ekonomik kriz var. Büyük ilaç şirketleri acaba önce böyle bir virüs yayalım sonra da aşıyı satalım mı dedi?” diye sordu. Cevizoğlu, “Deli dana vardı... Sonra kuş gribi çıktı. Şimdi de domuz gribi... Kuş gribi ortaya çıktığında Anadolu’da önlem diye binlerce hayvanı itlaf ettiler. Hatta itlaf değil katlettiler. Peki, domuzlar da katledilecek mi?” dedi. Aytun Çıray, kuş gribine önlem diye itlaf edilen tavukların gariban Anadolu vatandaşı olduğunu, o insanlar arasında hayvanının bir yumurtasıyla gününü tamamlayanlar olduğunu söyledi. Çıray, “Neyse ki o zaman Maliye Bakanımızın oğlu ’hazır yumurta’ diye bir şey çıkardı da yumurtasız kalmadık” şeklinde bir eleştiride bulundu.
Olmayan bir şeye karşı savaşıyoruz
Çankaya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Asım Kayaalp, virüsün şu ana kadar belirlenen en önemli özelliğinin çok hızlı yayılması olduğunu belirtti. Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Akdur’un, “Bu mevsimde bir gribe yakalanacaksanız domuz gribine yakalanın. Çünkü mevsim gribinden daha az öldürücü” sözlerini hatırlatan Kayaalp, “Şu anda olmayan bir şeyle savaşıyoruz. Bu durum hiç hoş değil” dedi. Prof. Dr. Ersin Tan ise,  “Sağlık alanında çok büyük sıkıntılar yaşanıyor. Ekonomik krizin faturasını sağlık sektörüne kesmeye çalışıyorlar” dedi. Prof. Dr. Tan, “Yurtdışından geldiğinizde havaalanında sizi bir komedi bekliyor. Bir maskeli görevli ve bir termal kamera... Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir önlem yok. Adınızı adresinizi falan bir forma yazdırıyorlar. Eğer bir vaka olursa sizi karantinaya alacaklar” diye konuştu.
Hamileler yaptırmalı mı?
Türk Jinekoloji Derneği 2. Başkanı Prof. Dr. Bülent Tıraş, hamilelerde domuz gribinin uygulanıp uygulanmayacağına açıklık getirdi. Üzerinde tam uzlaşma sağlanmayan konuda bir tavsiyede bulunamayacağını ifade eden Tıraş, “hamileler risk grubunda. Bu nedenle isterlerse aşı yaptırabilirler. Grip aşısı zaten hamilelere önerilir. Normalde canlı virüs içeren aşılar yapılmaz ama grip aşısı için böyle bir durum söz konusu değil. Bu nedenle domuz gribi aşısını da isteyen yaptırabilir” dedi.
Yan etkileri
Prof. Dr. Ersin Tan, domuz gribi aşısı ve aşının yaratacağı yan etkilerle ilgili şu bilgileri verdi: “Hızlı yayılan bir grip. Öldürücü etkisi normal gribin beşte birinden fazla değil. Normal grip gibi bir hafta içinde geçer. 5-49 yaş arasında göründüğü söyleniyor. Aşı alerjisi olanlarda reaksiyon gösterebiliyor. Nadir olduğunun altını çizerek söylüyorum, ölüme neden olabiliyor. Sinir sistemini tutan bir hastalık bu. Kişiyi nefessiz bırakarak ölümüne yol açabiliyor. Ya da beyin iltihabı oluşturabiliyor. Ben kişisel olarak aşının yan etkilerinden korktuğum için değil, domuz gribinden korkmadığım için aşı olmayacağım.” Dr. Asım Kayaalp, bazı risk grupları olduğunu, onların isterlerse aşı olabileceğini ama kimseye “illaki aşı olun” diyemeyeceklerini söyledi. Kayaalp, “Tüm ülkeyi aşılamaya kalkmak tam bir saçmalık. Asım Hoca’nın sözünü ettiği termal kameraların tanesi 40 milyar” dedi.
Türkiye daha büyük sağlık sorunları yaşayacak
Programın ikinci bölümünde Türkiye’nin genel sağlık sıkıntıları da masaya yatırıldı. Sağlıkta dönüşüm yasası, tam gün uygulaması, sağlık eğitiminin kalitesi ve özel kuruluşların kamu ile yaşadığı sıkıntılar konuşuldu. Uzman konuklar, önümüzdeki yıllarda sağlıkta çok büyük sorunlar yaşanacağı, özellikle yetişmiş, kaliteli sağlık uzmanları bulmanın zorlaşacağı uyarısında bulunarak şunları söylediler:                                                                                                                                  Prof. Dr. Ersin Tan:
“Türkiye’de belli başlı, büyük üniversitelerde eğitim ve yetişen hekim kalitesi çok iyidir. Yurt dışından doktor getirilmeye çalışıldı. Onlarla, bu sözünü ettiğim okullardaki hocaları imtihan etseniz bizim birinci sınıf öğrencisinin bilgisine sahip değildir hiç biri. Dışarıdan yetersiz, donanımsız, biyo enerji uzmanlarını falan dolduracaklar hastanelerimize.  Ben hekim olarak yarınıma güvenemiyorum. Yarınıma dair plan yapamıyorum. Bugün bütün üniversiteler negatif çalışıyor. Hepsi zarar ediyor çünkü ürettiği hizmetin karşılığını alamıyor.” Dr. Aytun Çıray: “Mecburi hizmet uygulaması anlamsız bir şekilde önce kaldırıldı ve aynı anlamsızlıkla geri getirildi. Bu millet sağlıkta hakkını almadığı gibi katkı payları giderek artıyor. Hükümetin siyasi tavırlarından dış dünya memnun ama Türk halkı olmayacak artık. Katkı payı denen şey de anayasaya aykırı. Anayasa herkese sağlık hizmetinin verilmesini ister. Katkı payı olarak alınan 15 Lira komik gelebilir. Ama emekliye yapılan 11 Lira zam düşünülürse durumun vahameti ortaya çıkar.” Prof. Dr. Bülent Tıraş:  “Pek çok yerde tıp fakültesi açılıyor. Buralara hiçbir açıklama yapılmadan, YÖK’ten çıkan bir kararla hocalar gönderiliyor. Mesela Kars Kafkas Üniversitesi’ne. Burada tıp fakültesi eğitim vermiyor. Oraya giden hoca sadece hasta bakacak bu durumda. Bunlar diğer yerlerdeki eğitimi aksatan yanlış kararlar.”                                                                                                                                                                                        

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Cumartesi, 31 Ekim 2009 09:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku
İNTERNET ÜZERİNDEN ANITKABİRİ ZİYARET

 Anıtkabir özel defteri, elektronik ortamda tüm vatandaşlara açılmıştır.

 Bağlantı aşağıda, kayıt yaptırıp deftere yazı da yazabiliyorsunuz. 

 Ayrıca ANITKABİR 'i üç boyutlu olarak gezebilirsiniz... 

 http://www.anitkabirozeldefteri.com/  

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Çarşamba, 21 Ekim 2009 21:17, Yorumlar(0), Hepsini Oku
TÜKETİCİ HAKLARI İLE İLGİLİ DERNEK

ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER) GENEL MERKEZİ
ÇETKODER YAZIŞMA: cetkoder@gmail.com
 
ÇETKODER GEN. BŞKN. M.GÖKTAŞ GSM: 0. 532. 282 29 91
( 24 SAAT AÇIK,  VATANDAŞA ÜCRETSİZ OLARAK HER TÜR HUKUKİ YARDIMA HAZIR)
 
MUSTAFA GÖKTAŞ KİŞİSEL E-MAİL: mustafagoktas006@gmail.com

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Cuma, 14 Ağustos 2009 12:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku
TÜM HASTANELER TEK TELEFON

TÜM HASTANELER TEK TELEFON      444 0 911
 
 
Tüm hastaneler Türkiye'nin her yerinden ulaşılabilen tek bir no.da birleştiler.
Cep telefonunuzdan ararsanız bulunduğunuz

ilin alan kodu ile aramanız gerekiyor.
Mesela İZMİR' de
  0232 444 0 911
Bu telefonu aradığınızda en yakın Ambulans olay yerine gönderiliyor.

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Çarşamba, 12 Ağustos 2009 12:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku
İSTANBULDA SU SU KESİNTİSİ

Dikkat bu gece su yok!  (26.08.2008 - 27.08.2008 )

24 saat süreyle bazı bölgelere su verilemeyecek.

 

Yeni döşenen Ömerli Dudullu çelik boru ana isale hattının mevcut sisteme bağlantısı ve vana montaj çalışmaları nedeniyle bugün 24.00 ila yarın 24.00 saatleri arasında 24 saat süreyle bazı bölgelere su verilemeyecek. Su alamayacak bölgeler:

ANADOLU YAKASI: Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Dudullu, Yenidoğan, Çekmeköy, Alemdağ, Sarıgazi, Taşdelen, Ataşehir, Beykoz ilçesinin yüksek kesimleri ile Kavacık ve Acarkent bölgeleri.

AVRUPA YAKASI:
Eminönü, Fatih, Bayrampaşa, Güngören, Bakırköy ve Zeytinburnu ilçelerinin tamamı ile Beyoğlu, Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerinin sahil kesimleri. ...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Salı, 26 Ağustos 2008 09:59, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KEY Ödeme Takvimi

KEY Ödeme Takvimi

T.C. Kimlik No Son İki RakamTarih
00 - 08 28.07.2008
10 - 18 29.07.2008
20 - 28 30.07.2008
30 - 38 31.07.2008
40 - 48 01.08.2008
50 - 58 04.08.2008
60 - 68 05.08.2008
70 - 78 06.08.2008
80 - 88 07.08.2008
90 - 98 08.08.2008

Not . Key ödemeleri için Ziraat Bankasına giderken Nufus Cüzdanızı yanınıza almayı ve önlü arkalı fotokopisini çektirmeyi unutmayın.  ...


Gönderen Editör, Salı, 29 Temmuz 2008 10:54, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KEY ÖDEMELERİ HAKKINDA BASIN HABERLERİ

KEY'de ödenecek para belirlendi

 

KEY hesabında 300 YTL’si olana 1.353 YTL ödenecek 

Anapara ve neması 300 YTL olan bir kişi, 1.353 YTL alabilecek. Bu rakam sistemde kalınan süre ve yatırılan anaparaya göre değişecek. 2 aylık süre uzatımı olmaz ise listeler bu ay sonunda Emlak Konut GYO’ya bildirilecek

Ödemeler Ziraat’ten

Buna göre, 2 aylık süre uzatımına gidilmemesi halinde hak sahiplerine ilişkin kesin liste, Tasfiye Halindeki Emlak Bankası KEY Birimi tarafından bu ay sonuna kadar Emlak Konut GYO’ya bildirilecek. Emlak Konut GYO’nun belirleyeceği plan çerçevesinde anapara ve nema ödemesine başlanacak.

Hak sahiplerinin alacağı konut edindirme yardımı, sistemde kaldığı süreye göre belirlenecek. 1999 yılı sonu itibarıyla anapara ve neması toplamı örneğin 300 YTL olan bir hak sahibi, Emlak Konut GYO’nun net aktiflerinin değerindeki artış ve KEY hak sahiplerinin şirket sermayesindeki yüzde 60.96’lık pay dikkate alınarak, 4.51 değerleme katsayısı ile çarpılarak elde edilen rakam olan, 1.353 YTL alabilecek. Bu rakam, kişinin sistemde kaldığı süreye ve kişi adına yatırılan anaparaya göre değişecek. Nakit ödeme için Ziraat Bankası ile protokol yapılacak. Hak sahibi kişiler, ödeme sürecinin ilan edilmesinden sonra Ziraat Bankası’na doğrudan gidebilecek. TC kimlik numaralarını veya sosyal güvenlik numaralarını vererek ödeme bilgilerine ulaşabilecek.

Kaynak . 08.05.2008 Vatan Gazetesi


...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Perşembe, 08 May 2008 10:42, Yorumlar(0), Hepsini Oku
BİNGÖLDEKİ ÇATIŞMADA 10 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Bingöl'de sürdürülen operasyonlar sonucu, 10 teröristin ölü ele geçirildiği bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Bingöl'ün Ortaçanak köyü kırsalında 3 gündür süren operasyonlar sonucunda bir grup teröristle sıcak temas sağlandı. Güvenlik güçlerinin ''teslim ol'' çağrılarına ateşle karşılık veren 10 teröristin, silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildiği belirtildi. Operasyon sırasında belirlenen sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi bulunduğu kaydedildi.
Çatışma sonrasında Operasyon bölgesine Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan Skorsky tipi helikopterlerle özel eğitimli komandoların yanı sırasıra karadan birlikler sevkedildi. Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı
...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Pazartesi, 04 Şubat 2008 11:39, Yorumlar(0), Hepsini Oku
İran'dan doğalgaz akımı başladı

 Ocak'ta Türkiye'ye doğal gaz akışını durduran İran, bugün (27.012.2008 ) saat 16'dan itibaren yeniden gaz vermeye başladı.

İran'dan Türkiye'ye doğal gaz verilmeye başlandı. Bugün (27.01.2008 ) saat 16 itibarıyla Türkiye-İran doğal gaz boru hattından doğal gaz gelişi yeniden başladı. Hattan günlük 1,5-2 milyon metre küplük doğal gaz geliyor.
İran, normalde günlük 29 milyon metreküpe yakın verdiği doğal gazı, 2008 yılı Ocak ayı başlarında 4-5 milyon metreküpe kadar düşürmüş, 7 Ocak 2008 tarihinden itibaren de tamamen kesmişti. Kesintiye sebep olarak, ağır kış koşulları nedeniyle artan iç talep ve gaz ihtiyacının yüzde 5'ini karşılayan Türkmenistan'ın İran'a yönelik gaz akışını durdurmasını gösteren İran, Türkiye'nin en büyük ikinci doğal gaz tedarikçisi durumunda.
İran'ın doğal gaz akışını kesmesi üzerine, Türkiye, Rusya'dan, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan üzerinden gelen Batı hattından alınan 36,5 milyon metreküplük doğal gaz alım miktarını 39 milyon metre küpe çıkarmış, Silivri'de bulunan yer altı doğal gaz deposu ile Marmara Ereğlisi ve İzmir Aliağa'da bulunan likit doğal gaz (LNG) terminallerinde sistemin ihtiyacı olan doğal gaz arzını sağlamış, doğal gaz kesintisine gitmemişti.
...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Pazartesi, 28 Ocak 2008 12:27, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Gaziantep'te El Kaide Harekatı

 Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 02.00 sıralarında terör örgütü El Kaide üyelerinin kullandığı kent merkezindeki Tekel Caddesi ve Kalealtında Mevkii'ndeki iki ayrı hücre evine operasyon düzenlendi. Güvenlik güçlerinin ablukaya aldığı evlerde bulunanlara 'Teslim ol' çağrısı yapıldı. Ancak evde bulunan teröristler çağrıya ateşle karşılık verince çatışma çıktı. Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz'ın yönettiği operasyonda çıkan çatışmada Özel Hareket timinde görevli polis memuru 35 yaşındaki Ahmet Çandul şehit olurken, polis memurları 34 yaşındaki Deniz Bayram, 37 yaşındaki Hüseyin Çiftçi, 42 yaşındaki Mehmet Ağca ve 35 yaşındaki Mehmet Ali Koca ise yaralandı. Yaralı polisler götürüldüğü Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde tedaviye alındı. Polis memurlarından Hüseyin Çiftçi'nin durumunun ağır olduğu belirtildi. Çatışmada 2 terörist ise öldürüldü.
...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Perşembe, 24 Ocak 2008 14:57, Yorumlar(0), Hepsini Oku
EVSEL DOĞALGAZ KULLANIMINDA UYARI

Son günlerdeki doğalgaz zehirlenmeleri nedeniyle, konunun uzmanları, Evsel doğalgaz kullanıcılarına bazı uyarılarda bulundular :

 - Doğal gaz projelerinizi ve tesisatlarınızı mutlaka  sertifika almış firmalara yaptırınız.

- Bu tip cihazlardan bacalı (soba, kombi, şofben v.b.) cihaz kullanacaksanız mutlaka  sertifika almış firmalara   bacalarınızı test ettiriniz.

- Olumlu baca raporunuzu almadan cihaz taktırmayınız.

- Proje onayı ve muayene raporu alınmadan cihazlarınızı işletmeye aldırmayınız.

 

- Bacalı cihazlarınıza mutlaka baca sensörü taktırın.

 

- Uygun ve çalışır olduğunu kontrol ettiriniz.

 

- Bacalı cihazlar için gerekli olan ventilasyonu kesinlikle kapatmayınız.

 

- Bacalarınızı yılda en az bir kez kış sezonu öncesi mutlaka temizlettiriniz.

 

- Cihaz bacalarına kesinlikle aspiratör bacası bağlatmayınız.

 

- Bacalarınıza baca şapkası taktırınız.

- Konutunuzda doğal gaz, baca gazı kokusu, baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı ve bunlara benzer anormal durumlarla karşılaştığınızda doğal gaz cihazlarınızı kapatarak ortamı acilen havalandırınız ve 24 saat hizmet veren 187 nolu acil arıza telefonunu arayınız'' 

UYARI NEDENLERİ İLE İLGİLİ TEKNİK AÇIKLAMALAR ;
 

Evsel ısınmada genelde iki tip cihaz kullanılmaktadır. Hermetik tip cihazlar, yanma için gerekli olan havayı dış ortamdan alıp yanmış gazı geri dış ortama veren cihazlardır. Hermetik cihazlar dış atmosfere duvarı olan banyo, wc, mutfak, yatak odaları gibi yerlere de yerleştirilirler. Bacalı cihazlar ise yanma için gerekli olan havayı bulundukları ortamdan alıp yanmış gazları uygun bir baca vasıtasıyla dışarı atan cihazlardır. Bacalı cihazlar 8 metreküpten küçük hacimli yerlere yerleştirilemez. Hacimleri ne olursa olsun bacalı cihazlar balkon, yatak odası, banyo, wc gibi yerlere tesis edilemezler.
 

Renksiz, kokusuz ve zehirsiz bir gaz olan metan gazından oluşan doğal gaz yandığında kimyasal özelliğinden dolayı bacadan yaklaşık olarak 1,6 kilogram su buharını atmosfere atar, atılan bu su buharının, bacanın iyi yalıtımlı olmaması nedeniyle, bacada yoğunlaşarak baca iç sıvalarının dökülmesine neden olur ve buna bağlı olarak ölümlere yol açar.

Bacalı cihazlardaki baca tıkanmaları karbonmonoksit zehirlenmesine neden olur.rbonmonoksit gazı kokusuz ve zehirli bir gazdır. Karbonmonoksit gazı direk olarak solunum yoluyla alınır ve kana karışır. Hemoglobin ile birleşme isteği oksijene göre 300 kat fazla olduğundan muhtemelen ölümle sonuçlanır. Bu nedenle bacalı cihaz kullanırken emniyet kurallarına harfiyen uyulmalıdır.
 

 

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Perşembe, 17 Ocak 2008 15:33, Yorumlar(0), Hepsini Oku
PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gece yarası Kuzey Irak’a yaptığı operasyonu terör uzmanları değerlendirdi. Terör uzmanı Ercan Çitlioğlu, yapılan operasyonun “psikolojik önemine” dikkat çekerek, “Kandil Dağı'ndakiler artık kendilerini güvende hissedemeyecekler” dedi. Çitlioğlu, Kandil Dağı başta olmak üzere Irak'ın kuzeyindeki Zap, Avaşin, Hakurk bölgelerine yapılan operasyon sonucu “psikolojik üstünlüğün” Türk Silahlı Kuvvetleri’ne geçtiğini söyledi. Irak’ın kuzeyindeki yönetimin “operasyonun etkisini kırmak” için, karşı psikolojik harekata geçeceğini de belirten Çitlioğlu, operasyonların sürebileceğini vurguladı.
...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Salı, 18 Aralık 2007 12:46, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Şemdilli Davasında Tahliye

Hakkari Şemdinli'de 9 Kasım 2005 günü eski PKK hükümlüsü Seferi Yılmaz'a ait Umut Kitapevi'nin bombalanması olayının sorumlusu olarak tutuklanan astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz ile PKK itirafçısı Veysel Ateş, 2 yılı aşkın cezaevinde kaldıktan sonra dün Askeri Mahkeme'de yapılan ilk duruşmada tahliye edildi.
Mahkeme tahliye kararının, 'mevcut delil durumu, delilleri karartma ihtimalinin bulunmaması ve tutukluluk süreleri gözönünde bulundurularak verildiğini' açıkladı.
Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi'nin 16 Mayıs 2007'de 'eksik soruşturma' gerekçesi ile bozduğu Şemdinli davasında, Van 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi 14 Eylül 2007'deki 4'üncü duruşmasında görevsizlik kararı vermiş ve davanın Askeri Mahkeme'de görülmesini kararlaştırmıştı.
Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nde görülen davanın dün yapılan ilk duruşmasına 4 sanık avukatı ile 9 müdahil avukat katıldı.

Avukatlar salonu terketti
Müdahil avukat Selçuk Kozağaçlı, askeri mahkemenin görevsizlik kararı vermesini istedi. Kozağaçlı, davaya bakacak yerin belirlenmesi için de uyuşmazlık mahkemesine gitmesi gerektiğini savundu.
Sanık avukatları ise askeri mahkemenin bu konuda yetkili olduğunu savundu ve bağımsızlığından da şüphe edilemeyeceğini söyleyerek müdahil avukatlarının talebinin reddedilmesini istedi. Mahkeme heyeti, müdahil avukatların taleplerini oy birliği ile reddedildiğini açıkladı. Taleplerinin kabul edilmemesi üzerine 9 müdahil avukat duruşma salonunu terketti.


...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Cumartesi, 15 Aralık 2007 13:02, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KIŞ KENDİSİNİ HİSSETTİRMEYE BAŞLADI

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, Marmara'nın bir bölümü, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun bugünden itibaren beyaza bürüneceği duyuruldu. Sürücüler dikkatli olmaya çağırıldı.

Bolu'da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, D-100 Karayolu'nun Karanlıkdere ve Seymenler mevkiinde ulaşım zaman zaman durma noktasına geldi. Doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı'ndaki göl, buz tuttu. Doğu Anadolu Bölgesi'nde ise bugün ve yarın etkili yağış bekleniyor. Kars ve Ardahan'da kendisini hissettiren kar, gün içinde de bölge geneline yayılacak. ...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Cuma, 14 Aralık 2007 12:43, Yorumlar(0), Hepsini Oku
İSTANBUL'DA SU KESİNTİSİ

İstanbul'un bazı semtlerinde 20 saat süreyle su kesintisi yapılacak.

iSKi'den yapilan yazılı açılamada, Avrupa Yakası Adalet Binası inşaatı sahasında çelik boru ana isale hattındaki deplase bağlantısı ile Bakıırköy ilçesi incirli ve Ataköy ana isale hatlarında debimetre ve vana montaj çalışmaları yapılacağı bildirildi. Açıklamada, bu nedenle 12 Aralık Çarşamba günü saat 11.00'den 13 Aralık Perşembe günü saat 07.00'ye kadar Bakırköy'ün Ataköy (1. Kısım hariç), Zuhuratbaba ve incirli Mahallesi, şirinevler Ana Sağlığı ve Adalet Sarayı, Kağıthane, şişli ve Beyoğlu ilçelerinde de Çağlayan, Hürriyet, Gürsel, Örnektepe mahalleleri ile Okmeydanı bölgesine su verilemeyeceği kaydedildi. ...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Salı, 11 Aralık 2007 16:54, Yorumlar(0), Hepsini Oku
BAYRAMDA KÖPRÜ VE OTOYOL ÜCRETSİZ

Dün toplanan Bakanlar Kurulu, Kurban Bayramı süresince vatandaşların otoyol, boğaz geçişi ve toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanmasına yönelik karar aldı.
Hükümet otoyol ve boğaz geçişindeki sıkışıklığı önlemek için de ücretsiz geçiş süresini geçmiş uygulamalara göre 5 saat daha uzattı.

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Salı, 11 Aralık 2007 10:55, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Emekli Bir-Sendikasının konut projesi

6.11.2007 Tarihli milliyet internet sitesinde çıkan yazı ;  

Emeklilere 35 bin YTL'ye 50 metrekarelik daire

Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaş, Türkiye'deki dar gelirli emeklilerin yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilecekleri bir site kuracaklarını açıkladı. 'Emeklilerin Yaşam Kenti' adlı proje hakkında bilgi veren Odabaş, şunları söyledi:
"Sağlık merkezi, ambulans ve fizik merkezinin yer alacağı A tipi yaşam merkezinde 50-70 metrekarelik konutlar yapılacak. Konutlar emeklilere maliyetine, yaklaşık 35 bin YTL'ye satılacak. Emeklinin vefatından sonra yine yaşam merkezine kalacak olan konut, daha sonra başka emekliye yine makul bir fiyata satılacak."
Odabaş, B tipi yaşam merkezlerinde ise tek kalan erkekler ve tek kalan kadınlar pansiyonu ile yetim kalan çocuklar için çocuk yuvası bulunacağını belirtti.
Odabaş, C tipi yaşam merkezlerinde ise zengin ya da fakir olsun, tamamen bakıma muhtaç emeklilere hizmet verilmesinin planlandığını aktardı.
Odabaş, E tipi yaşam merkezlerinde de emeklilere seracılık, besicilik, sütçülük ve etçilik konularında üretim yapabilmelerini ve gelir elde etmelerine imkân verecek tesislerin yer alacağını kaydetti.

Maliye'den arazi talebi

Odabaş, proje için Dünya Bankası ve AB fonlarıyla Milli Emlak kontrolündeki Hazine arazilerinden faydalanmayı planladıklarını ifade etti. Konutların yapımı için TOKİ, diğer hizmetler için de Bayındırlık ve İskan, Tarım ve Köyişleri bakanlıklarının yanı sıra sosyal hizmet birimleri ve belediyelerle işbirliği yapılacağını ifade etti.
Odabaş, 2008 yılında Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden Ankara'da ilk etapta 10 bin konutluk bir arazinin tahsisinin isteneceğini ifade etti. Odabaş, emekli sendikası olarak henüz yasal statüleri bulunmadığına dikkati çekerek, bu projeyi gerçekleştirebilmek için emeklilerin örgütlenmesinin önünü açacak yasal düzenlemenin bir an önce yapılması gerektiğini dile getirdi.
...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Perşembe, 06 Aralık 2007 11:10, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ATATÜRK'ÜN DİYABAKIRA GELİŞİ KUTLANDI

Ulu Önder Atatürk'ün Diyarbakır'a gelişinin 70. yıldönümü kutlamalarında askeri tören takımı "Tek Bayrak, Tek Devlet,tekdil, Bayrak İnmez, Vatan Bölünmez" sloganları eşliğinde yürüdü
70. yıldönümü kutlamaları, Türk bayrakları ve balonlarla süslenen temsili trenin Diyarbakır Garı'na gelmesiyle başladı. Vali Hüseyin Avni Mutlu, 2. Hava Kuvveti Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğgeneral Ayhan Gümüş, 7. Kolordu Komutanlığı 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgenaral Birol Erdem ile Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdulah Sevinç'in de katıldığı törenin ardından valilik karşısındaki Atatürk Anıtı'na kadar yürüyüş yapıldı.
7. Kolordu Komutanlığı ve 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'na bağlı askerler, "Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Dil", "Bayrak İnmez, Vatan Bölünmez" "Her Türk asker doğar", "Her şey vatan için", "En büyük Türk Atatürk", "Vatan sana canım feda", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı eşliğinde yürüyerek 10. Yıl Marşı'nı okudu.

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Cuma, 16 Kasım 2007 11:28, Yorumlar(0), Hepsini Oku
GABARDA ÇATIŞMA 4 ŞEHİT

Gabar dağında 4 asker şehit oldu, 9 asker yaralandı. Şırnak’taki Gabar dağında terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonda güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çatışma çıktı. Çatışmada bir üsteğmen ve 3 erin şehit olduğu, 9 askerin yaralandığı, yaralılardan 5’inin durumunun ağır olduğu öğrenildi. ...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Salı, 13 Kasım 2007 14:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku
PKK YİNE SALDIRDI BİR ASKERİMİZ DAHA ŞEHİT OLDU

Tunceli'de Uzunçayır Jandarma Karakoluna PKK'lı teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek şehit oldu.

Tunceli Valiliğinin verdiği  bilgiye göre, Tunceli merkeze 18 kilometre uzaklıktaki Uzunçayır Jandarma Karakoluna saat 21.00 sıralarında teröristlerce uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu.

Saldırıda, Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek'in şehit oldu.  Teröristlerin yakalanması için operasyonun devam ettiği bildirildi.

AYNI KARAKOLA İKİNCİ SALDIRI
Uzunçayır Jandarma Karakolu’na 1997 yılında da yine PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 3 uzman çavuş şehit olurken, 2 sivil vatandaş da yaşamını kaybetmişti.

Ölen sivillerden 1’inin aynı saldırıda şehit olan bir uzman çavuşun babası olduğu açıklanmıştı.  (AA)
...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Çarşamba, 07 Kasım 2007 12:51, Yorumlar(0), Hepsini Oku
4 ASKERİMİZ DAHA ŞEHİT OLDU

Şırnak'ta 3 şehit


Şırnak'ın Cudi ve Gabar Dağı'nda PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonlarda 3 asker şehit düştü. Şırnak'ın güvenlik güçlerinin 'teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık vermesi üzerine Cudi'de çatışma çıktı. Çatışmada, Elazığlı Astsubay Halil Özçelik, Kilisli Jandarma Uzman Çavuş Ercan Çiçek Yozgatlı Jandarma Uzman Çavuş İlyas Karadavut şehit oldu. Bugün, Şırnak Asker Hastanesi'nde düzenlenecek törenden sonra şehitlerin naaşı toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderilecek.

Tunceli'de 1 şehit


Öte yandan, Tunceli'nin Pülümür ile Nazimiye ilçeleri arasındaki öperasyona katılan Uzman Çavuş Ali Rıza Altın (34), Büyükyurt köyü Dokuzkayalar mevkiinde önceki gece yarısı PKK'lı teröristlerin araziye döşediği mayına bastı. Ağır yaralanan uzman çavuş helikopterle Elazığ Askeri Hastanesi'ne kaldırılırken yolda şehit oldu. Şehit Uzman Çavuş Ali Rıza Altın için Elazığ Askeri Hastanesi'nde uğurlama töreni düzenlendi. Törenin ardından Şehit Uzman Çavuş Ali Rıza Altın'un cenazesi Aksaray'a gönderildi.

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Salı, 30 Ekim 2007 10:33, Yorumlar(0), Hepsini Oku
PKK KATLİAMINA BÜYÜK TEPKİ

KANLI terör örgütü PKK’nın çirkin yüzünü göstererek, Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde 12 kişiyi katletmesi, sınır ötesi operasyon tartışmalarını bir kez daha alevlendirdi. Kadın, erkek, çoluk çocuk ayrımı gözetmeden minibüse düzenlenen saldırının ardından hayatını kaybedenler, dün gözyaşları arasında toprağa verildi. Tepki sesleri de birbiri ardına yükseldi. Genelkurmay’ın açık talebi ve uyarısına karşın hâlâ ABD, Irak yönetimi ve peşmergeyle dirsek temasına umut bağlanması öfkeyi kabartırken, “Terörist inlerini basmak için daha ne duruyoruz? Askeri engellemeyin” çağrıları birbiri ardına geldi. Türkiye’nin yıllardır boş vaatlerle ve sözde destek söylemleriyle kandırıldığına dikkat çeken vatandaşlar, “Terör örgütüyle her türlü mücadeleyi yürütmesi için askerin önü neden kesiliyor? Niçin sınır ötesi takip ve operasyonlar için Meclis’ten gerekli yetki çıkarılmıyor? ABD’nin, Irak yönetiminin iki yüzlü tavrı görüldüğü halde niçin hâlâ masa başında sonuç umuluyor? Türkiye, peşmergenin keyfini daha ne kadar bekleyecek” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Pazartesi, 01 Ekim 2007 09:35, Yorumlar(0), Hepsini Oku
BİTLİSTE KAHPE TUZAK. 2 ASKERİMİZ DAHA ŞEHİT OLDU

Bitlis'te ,  PKK teröristlerince yola döşenen mayının patlaması sonucu bir uzman çavuş ve bir çavuş şehit oldu. Bitlis merkeze bağlı Bölükyazı kırsalındaki Keleşevir Tepesi'nde, arama tarama faaliyetine katılan Denizli nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Ramazan Us ile Osmaniye'nin Bahçe köyü nüfusuna kayıtlı Çavuş Ali Kadıoğlu, mayın patlaması sonucu şehit düştü.

PKK'nın terörist faaliyetlerine karşı işbirliği yapacağı yönünde devamlı oyalama taktiği güden ABD'nin sonunda topu Irak yönetimine atması ile yapılan toplantının da  fiyasko ile sonuçlanacağı görülüyor.Türk Silahlı Kuvvetlerinin  sıcak takip konusundaki talebine ( Barzani ve Talabanİ'nin olumsuz baskıları sonucu ) Irak yönetimi net yanıt veremiyor. Bu nedenle Iraktan lojistik destek sağlayan teröristere müdahale kısıtlı kalıyor. TSK'nın bu konudaki rahatsızlığı oldukça artmış durumda.  


...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Cuma, 28 Eylül 2007 10:31, Yorumlar(0), Hepsini Oku
1 ASSUBAYIMIZ 1 ERİMİZ DAHA ŞEHİT OLDU

Tunceli’ye 10 kilometre uzaklıktaki merkeze bağlı Kocakoç Jandarma Karakolu’na sabah ekmek götüren sivil plakalı panelvan, görevinden dönen askerlerin gelişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı.

Patlamada jandarma er Murat Yıldız şehit oldu. Aralarında ekmek taşıyan aracın sürücüsü Erdal Kılıç’ın da bulunduğu 6 fırın çalışanı gözaltına alındı.

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi İncebel ile Küpeli Dağları arasında çıkan çatışmada astsubay Hüseyin Ateş şehit oldu,  Şehit Astsubay Hüseyin Ateş memleketi Kastamonu’nun Taşköprü İlçesi’nde toprağa verilecek.
...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Çarşamba, 26 Eylül 2007 09:46, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SÜPER LİG MAÇLARI YAYINI DİGİTÜRK'DE

Türkiye Futbol Federasyonu D-Smart'ın "2008 yılında yayın ihalesinin yenilenmesi" talebini reddetti. Federasyon,yayın hakının  2010'a kadar digitürk'te olduğunu resmen açıkladı 

 

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Perşembe, 06 Eylül 2007 16:28, Yorumlar(0), Hepsini Oku
11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan başkanlığı'da açılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 3.Turu 448 milletvekilin katılımı ve yeterlı çoğunuluğun sağlanması ile açıldı. CHP milletvekillerinin tamamı, Bağımsız milletvekilleri Erdoğan Yetenç ve Kamer Genç toplantıya katılmadı. Yapılan oylamada AKP adayı Abdullah Gül 339, MHP adayı Sabahattin Çakmakoğlu 70, DSP adayı Tayfun İçli 13 oy aldı. 24 oy boş çıktı. AKP 3 fire verdi. Seçim sonucu TBMM Başkanı Köksal Toptandan Mazbatasını alan Abdullah Gül yasa gereği yemin etti. Yemin törenine Genelkurmay Başkanı,  Kuvvet komutanları, YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, Danıştay Başkanı Sumru Çörtükoğlu, Anayasa Mahkemesi üyelerinin büyük çoğunluğu katılmadı. Mecliste konuşma yapan Abdullah Gül Çankaya'ya giderek görevi Ahmet Necdet Sezer'den Devir aldı.          

 

...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Çarşamba, 29 Ağustos 2007 11:38, Yorumlar(0), Hepsini Oku
EKÜMENLİK DAYATMASI

Avrupa Parlementosu Hiristiyan Demokrat kanada mensup Yunan vekilin sorusunu yanıtlayan Avrupa Birliği genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn Fener Rum Patrikliği ve Patrik Bartholomeos'un " EKÜMENLİK " ünvanını özgürce kullanabilmesi gerektiğini söylemesi Avrupa Birliği'nin dayatması olarak değerlendirildi. ...


Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Pazartesi, 27 Ağustos 2007 10:10, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 3 Sayfalar 1 2 3 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it