Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Kültür - Sanat Köşesi

Kültür - Sanat->Bunları Bİliyormusunuz?->Mutluluk Reçetesi   
Mutluluk Reçetesi

Alman Bunte Dergisi’nin son sayısında Alman uzman Wilhelm Schmid-Bode’nin mutluluk reçetesi açıklandı:
Bilim adamları, mutlulukla insanın alın yazısı arasında hiçbir ilişki olmadığını savunuyorlar. Bilim adamlarına göre mutluluk, öğrenilebilir. Bir başka deyişle mutlu olmak için lotodan çıkacak milyarlara yada genlere ihtiyaç yok. İsteyen herkes mutluluğu bulabilir. Dokunarak, gevşeyerek ve hatta stres halinde mutluluğu bulmak mümkün.


ÇOCUKLAR… !!!

Bütün anketlerde aynı sonuç çıkıyor. Bir insan için en büyük mutluluk çocuğuyla birlikte olmak. Böylelikle dünyayı çocuk gözleriyle algılamak için ikinci bir şans elde ediyoruz. daha mutlu, daha heyecanlı, sınırsız ve pespembe. Bol bol çocuklarla oynayın, ilgilenin.


KIRMIZI BİBER

Acı kırmızı biber, önce insanda cehennem duygusu uyandırır. Ancak hemen arkasından ödülü gelir. Biberdeki “Capsacin” adlı madde, damakta endorfin salgılanmasına yol açar. Endorfin acıları dindirir ve insanı mutlu kılar. Bol acılı yiyen Asyalılar bu nedenle mutludur.


EV İŞLERİ

İnanılır gibi değil ama gerçek. Erkeklerin % 12’si, yemek pişirip ütü yaparak, ev temizleyerek mutlu olduğunu söylüyor. İşin çok daha iyi yanı, erkekler iş yaptığı zaman kadınlar da mutlu oluyor.


MOR RENK

Mor renk insanı neden mutlu yapar? Renk Araştırmacıları bu soruya şu yanıtı veriyor: Kırmızı insanı aktif yapar, mavi dinlendirir. Kırmızı ve mavinin karışımı olan mor ise; insan ruhunu dengeye kavuşturur.


ÇİÇEKLER

Doğaya saygı gösteren insanlar, küçük şeylerle Mutlu olmayı da bilir. Araştırmalara göre çiçek, insanın mutluluk düzeyini % 100 oranında arttırıyor.
Gönderen Yönetici, Cuma, 23 Şubat 2007 13:29, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPortal ©2003-2006 mkportal.it