Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Kültür - Sanat Köşesi

Kültür - Sanat->Sinema Köşesi   
Beynelminel

Beynelminel

 Tür: Dram
Süre: 105 dakika
Yönetmen: Sırrı Süreyya Önder, Muharrem Gülmez
Senaryo: Süreyya Önder
Oyuncular: Özgü Namal, Cezmi Baskın, Nazmi Kırık, Umut Kurt, Meral Okay, Dilber Ay, Oktay Kaynarca, Bahri Beyat
Yapım: 2006, Türkiye

YIL: 1982
YER: ADIYAMAN
KAHRAMANLAR: GEVENDELER

Yeni yılın iddialı yapımlarından BEYNELMİLEL 29 Aralık 2006’da seyirci karşısına çıkıyor!
BKM Film yapımı BEYNELMİLEL, farklı hikayesi, dillerden düşmeyecek diyalogları ve müzikleriyle yılın en ilginç yapımlarından biri olmaya aday!

BEYNELMİLEL 1982 yılında Adıyaman’da bir grup yerel müzisyenin başına gelen traji-komik olayları anlatıyor. Filmin başrollerinde Özgü Namal ve Cezmi var. Hikaye, kışla mantığının sosyal yaşama dayatılması nedeniyle ortaya çıkan absürd durumları bir grup yerel müzisyenin etrafında anlatıyor.

Filmin senaryosu Sırrı Süreyya Önder’e ait. Önder, filmin yönetmenliğini de Muharrem Gülmez ile birlikte üstlendi. Filmin çekimleri ilkbaharda Tarsus, Adana ve Mersin’de gerçekleştirildi. Baskın ve Namal’ın müzisyen bir baba ve kızını canlandırdıkları filmin kadrosunda Umut Kurt, Bahri Beyat, Meral Okay , Nazmi Kırık, Dilber Ay, Oktay Kaynarca, Kahtalı Mıçı ve yerel müzisyenler de yer aldı. Filmin kimi sahnelerinde yöre halkının da katılımıyla 3000 kişiye yakın da figüran görev aldı
...


Gönderen GÜLER BALTAIŞLEMEZ, Salı, 08 May 2007 12:27, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Derinlik Sarhoşluğu

Derinlik Sarhoşluğu / The Big Blue

Yönetmen: Luc Besson

Oyuncular: Jean Reno, Rosanna Arquette, Jean-Marc Barr.

Akdeniz kıyılarında birlikte büyüyen Enzo ve Jacques’ın ortak tek noktası dalış tutkusudur. Ancak bu tutku farklı boyutlardadır; Jacques denizle arasındaki özel bağdan dolayı dalarken Enzo heyecan arayışındadır. Serbest dalışta dünyanın en iyi isimleri olan Enzo ve Jacques, yıllar sonra dünya şampiyonluğu için birbirlerine rakip olurlar. İkisi için de ölümcül tehlikeler taşıyan bu rekabetin en yakın tanığı ise Jacques’a derin bir aşk duyan Johanna’dır.

Léon ve Beşinci Güç filmlerinin yönetmeni Luc Besson’un en romantik ve özel filmlerinden Derinlik Sarhoşluğu, Akdeniz’in büyüleyici manzaraları ve muhteşem sualtı çekimleriyle etkisinden uzun süre kurtulamayacağınız bir film.

...


Gönderen Yönetici, Cuma, 23 Şubat 2007 15:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Yeraltı - Underground

 Yeraltı / Underground

Ödüller :
1995 Cannes En İyi Yönetmen Altın Palmiye Ödülü

Yönetmen :
Emir Kusturica

Oyuncular : Miki Manojlovic, Lazar Ristovski

Konusu :
Yıl 1941 Belgrad. Almanların başlattığı bombardıman komünist Marko’nun önlenemez yükselişi için gereken kaos ortamını yaratır. Marko, arkadaşı Blacky’i ve yoldaşlarını silah üretmeleri için yeraltındaki bir mahzene yerleştirir. Savaş bitince herkesin dışarıya çıkabileceğini garantilemekten de geri kalmaz. Günler geçer, ülkede barış tekrar sağlanır fakat mahzendeki yaşam olduğu gibi devam eder. Marko, yeraltındakileri faşist yönetimin iktidarda olduğuna ve savaşın devam ettiğine inandırmıştır. Acaba bu plan ne zamana dek işleyecektir? Goran Bregovic’in Balkan ezgilerinden yola çıkan eşsiz müziği eşliğindeki “Yeraltı”, Kusturica’ya 1995’te Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazandırmıştır. Bir renk ve ses cümbüşü şeklinde gelişen film, melodram, drama ve komedi arasında gidip gelir. Çarpıcı ve fantastik öykülerin yaratıcısı, usta yönetmen Federico Fellini'nin izinden ilerleyen Kusturica, bu büyüleyici filmle sinema tarihine epik bir başyapıt sunar.

Filmden bir kaç kesit için http://video.google.com/videoplay?docid=2186438092481553305...


Gönderen Yönetici, Cuma, 23 Şubat 2007 14:51, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 


MKPortal ©2003-2006 mkportal.it